dogi by themepul

Jakie są metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów u psów?

Jak zdiagnozować chorobę zwyrodnieniową stawów
u psów?

Wczesne rozpoznanie osteoarthritis u psów jest niezwykle ważne. Umożliwia rozpoczęcie leczenia w początkowych fazach choroby, co ma ogromne znaczenie w polepszeniu jakości życia psów.
Dowiedz się więcej na ten temat i poznaj metody leczenia choroby zwyrodnieniowej u psów.

Jak powstaje ból w osteoarthritis?

Obserwuj

Przed zapoznaniem się z dostępnymi metodami leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów warto dowiedzieć się, jaki jest mechanizm jej powstawania. Nieodłącznym elementem tej choroby jest ból. Istotną rolę w powstawaniu bólu odgrywa natomiast czynnik wzrostu nerwów (NGF – z ang. nerve growth factor). Jego stężenie w stawie objętym chorobą zwyrodnieniową wzrasta.

Metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów u psów

Jak zdiagnozować chorobę zwyrodnieniową stawów u psów u lekarza weterynarii

Zarówno duże, jak i małe psy powinny być badane przesiewowo w kierunku choroby zwyrodnieniowej stawów. U małych psów często nie rozpoznaje się tej choroby, ponieważ zmiany fizyczne mogą być dla ich właścicieli trudniejsze do wykrycia.

Jedną z metod leczenia jest podawanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Łagodzą one ból i ułatwiają funkcjonowanie. W przypadku wyboru tej metody trzeba jednak wiedzieć, że konieczne jest dbanie o systematyczne podawanie leku. Poza tym nie każde zwierzę dobrze toleruje terapię NLPZ.

Kolejną metodą jest terapia przeciwciałami monoklonalnymi. W bezpieczny sposób łagodzi ona ból związany z OA. Nie ma przy tym potrzeby podawania leku codziennie. Jedna dawka wystarcza na miesiąc. Pozwala też skutecznie i w bezpieczny sposób łagodzić ból zwierzęcia. W odróżnieniu od innych metod leczniczych, przeciwciała te rozkładane są na aminokwasy i peptydy. Nie są metabolizowane w wątrobie ani nerkach.

Leczenie przeciwciałami monoklonalnymi skierowanymi przeciw NGF (czynnikowi wzrostu) to skuteczna terapia bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów u psów:

– łagodzi ból,

– redukuje ilość NGF,

– nie wykazuje złego wpływu na inne obszary organizmu.

Warto wybrać tę metodę dla swojego pupila. W bezpieczny sposób złagodzi ona objawy choroby zwyrodnieniowej stawów.

Partnerzy

Partnerzy