dogi by themepul

Rozpoznaj objawy

Rozpoznaj objawy

Koty dotknięte chorobą zwyrodnieniową stawów cierpią w milczeniu. Warto obserwować zachowanie swojego pupila, żeby ocenić, czy nie wymaga ono konsultacji z lekarzem weterynarii.

Choroba zwyrodnieniowa stawów może spowodować trudności w poruszaniu i kulawiznę. Jeśli Twój kot kuleje bez wyraźnego powodu, może cierpieć z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów. Towarzyszy jej stan zapalny w stawach, co powoduje ból.

Niechęć do spacerowania i zabaw jest wywołana bólem wynikającym z uszkodzenia stawu. Jeżeli Twój kot, dotychczas aktywny, staje się apatyczny i unika kontaktów, udaj się z nim do lekarza weterynarii.

Jeżeli zauważasz, że Twój kot wstaje wolniej niż dotychczas, niewykluczone, że może to być objaw choroby zwyrodnieniowej stawów. Zwierzę odczuwa ból, który powoduje u niego problemy z poruszaniem się.

Trudności we wchodzeniu po schodach również są związane z bólem stawów. Ból spowodowany wysiłkiem powoduje, że zwierzę przestaje być tak mobilne i aktywne jak dawniej. Jeżeli zauważysz ten objaw u swojego pupila, zdecyduj się na wizytę u lekarza weterynarii.

Odwiedź nas

Odwiedź nas

Partnerzy

Partnerzy