dogi by themepul

Objawy

Objawy

Niektóre psy skarżą się przez popiskiwanie, a inne chowają swoje problemy ze zdrowiem bardzo skutecznie. Wystąpienie objawów może świadczyć o zaawansowanym stadium choroby.
Warto obserwować zachowanie swojego pupila, żeby ocenić, czy nie skłania ono do wizyty w gabinecie weterynaryjnym.

Zapalenie stawów powoduje, że pies może zacząć kuleć. Pamiętaj, że może to być pierwszy objaw świadczący o występowaniu choroby zwyrodnieniowej stawów u Twojego psa. Gdy się pojawi, niezwłocznie zasięgnij porady lekarza weterynarii.

Niechęć do spacerowania jest spowodowana bólem wywołanym uszkodzeniami w stawie. Jeżeli Twój pies zaczyna być apatyczny i unika kontaktów, udaj się z nim do lekarza weterynarii.

Czy Twój pies podnosi się powoli i ociężale? Może to być objaw choroby zwyrodnieniowej stawów. Wstawanie powoduje chwilowe zwiększone obciążenie stawów. Przez uszkodzenia wewnątrz nich zwierzę odczuwa ból.

Trudności przy wchodzeniu po schodach także są objawem choroby zwyrodnieniowej stawów. Gdy dotychczas energiczne zwierzę staje się powolne i apatyczne, skonsultuj się z lekarzem weterynarii w celu otrzymania diagnozy i zaleceń.

Odwiedź nas

Odwiedź nas

Partnerzy

Partnerzy