dogi by themepul

Zapewnij pupilowi
lepsze samopoczucie

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest trudnym przeciwnikiem dla zwierząt. Pomóż swojemu pupilowi pokonywać jej objawy.

    Dowiedz się:
  • czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów
  • jak ją rozpoznać
  • jak leczyć jej objawy
Zapewnij pupilowi lepsze samopoczucie

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest trudnym przeciwnikiem dla zwierząt. Pomóż swojemu pupilowi pokonywać jej objawy.

    Dowiedz się:
  • czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów
  • jak ją rozpoznać
  • jak leczyć jej objawy

Czy mój pupil ma problemy ze stawami?

Czy mój pupil ma problemy ze stawami?

Nieodłącznym elementem choroby zwyrodnieniowej stawów u zwierząt jest ból. Koty mogą mieć chorobę zwyrodnieniową stawów w każdym wieku, a Ty możesz o tym nie wiedzieć. Sprawdź, jak rozpoznać objawy. Dzięki prostej ankiecie dowiesz się, czy Twój przyjaciel ma problemy ze stawami.

Objawy bólu u psów i kotów różnią się

Przyjrzyj się bliżej problemom swojego pupila

Objawy bólu u psów i kotów różnią się

Przyjrzyj się bliżej problemom swojego pupila

Ból u kotów

Ból u kotów

Ból u psów

Ból u psów

Lek. wet. Agnieszka Dereczeniuk, Łódź

Z chorobą zwyrodnieniową u moich psich i kocich pacjentów spotykam się na co dzień, dotyka ona pacjentów każdej rasy, wagi i w każdym wieku. Może być konsekwencją chorób przebytych w młodym wieku, urazów lub przeciążeń, spowodowanych intensywnymi treningami.

Lek. wet. Michał Dubiel, Wrocław

Dysplazja stawów biodrowych i łokciowych, którą diagnozuję bardzo często u moich ortopedycznych pacjentów, jest najczęstszą przyczyną rozwoju silnych zmian zwyrodnieniowych. Problem ten dotyka często młodych psów i kotów i już we wczesnym wieku negatywnie wpływa na jakość ich życia.

Lek. wet. Piotr Kowalczyk, Warszawa

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest nieuleczalna, to znaczy, że będzie towarzyszyć zwierzęciu do końca życia. Uśmierzanie bólu pozwala na znaczną poprawę codziennego samopoczucia psa lub kota i sprawia, że pacjent może cieszyć się dobrą kondycją przez lata.

Lek. wet. Jacek Szulc, Zgierz

Ukryty ból u kotów rozpoznać trudniej niż u psów – czasem po prostu przestają towarzyszyć nam w codziennych aktywnościach. Wówczas warto szerzej przyjrzeć się zmianom w zachowaniu kota pod kątem diagnostyki choroby zwyrodnieniowej stawów.

Nasz program informacyjny dociera do coraz większego grona właścicieli czworonogów. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z dolegliwości, które trapią ich zwierzę. Specjaliści podzielili się z nami swoimi cennymi obserwacjami. Oto kilka z nich

Dbaj o pupila kompleksowo
Działaj wielokierunkowo

Dbaj o pupila kompleksowo.
Działaj wielokierunkowo
Obserwuj

Przyglądaj się swojemu pupilowi. Ból związany z uszkodzeniem stawów może się pojawić znacznie wcześniej, niż następuje rozpoznanie choroby.

Suplementuj

Dbaj o stosowanie odpowiednio dobranych suplementów i dodatków, które zaleci lekarz prowadzący. Pomoże to zachować pupilowi zdrowe stawy i zapobiegnie ich chorobom.

Zapytaj o innowacyjną terapię leczenia bólu

Lekarz weterynarii może zalecić nowoczesną terapię przeciwciałami monoklonalnymi. Łagodzi ona ból w chorobie zwyrodnieniowej stawów przez cały miesiąc.

Ćwicz ze swoim przyjacielem

Odpowiednia ilość ruchu jest niezbędna, aby zapobiegać chorobie zwyrodnieniowej stawów. Sprzyja zachowaniu zdrowia i ma na nie korzystny wpływ.

Utrzymuj prawidłową wagę

Zachowanie prawidłowej wagi zapobiega chorobie zwyrodnieniowej stawów i poprawia jakość życia zwierzęcia. Pamiętaj, że otyłe zwierzę jest bardziej narażone na zachorowanie.

Zapewnij odpowiednią dietę

Zbilansowana dieta pomoże zachować twojemu pupilowi zdrowie. Odpowiednie odżywianie jest też ważnym elementem zapobiegania chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Artykuły i porady

Artykuły i porady

Zastanawiasz się czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów i jak jej zapobiegać? Chcesz wiedzieć jak rozpoznać osteoarthritis oraz jak leczyć tę chorobę? Odpowiedzi znajdziesz w naszych artykułach.

Odwiedź nas

Odwiedź nas

Przełom w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów
u psów i kotów

Przełom w leczeniu choroby
zwyrodnieniowej stawów u psów i kotów

1

zastrzyk w gabinecie weterynaryjnym

92%

opiekunów i opiekunek kotów poleciłoby innowacyjną terapię przeciwciałami monoklonalnymi znajomym, których pupil ma OA 3

30

dni skutecznego uśmierzania bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów 1

<85%

lekarzy było zadowolonych ze skuteczności działania przeciwciała monoklonalnego u psów z chorobą zwyrodnieniową stawów w porównaniu z poprzednimi terapiami 4

2021

Innowacyjne rozwiązania nagradzane w liczących się
plebiscytach konsumenckich w Europie i USA2

<88%

opiekunów i opiekunek zwierząt potwierdziło znaczną poprawę jakości życia swojego pupila z OA od rozpoczęcia terapii innowacyjnymi przeciwciałami monoklonalnymi 5

1. Charakterystyka Produktu Leczniczego Weterynaryjnego, więcej informacji na www.Zoetis.com.pl
2. Animal Health Awards 2021, www.ihsmarkit.com, Veterinary Marketing Association 2022 (www.vma.org.uk)
3. Dane własne Zoetis, październik 2021, próba 63 odpowiedzi opiekunów/-ek ankietowanych przez lekarzy weterynarii w Programie Wczesnych Doświadczeń z przeciwciałem monoklonalnym łagodzącym ból w osteoarthritis u kotów.
4. w porównaniu z poprzednimi terapiami. Dane własne Zoetis, wrzesień 2021, próba 229 odpowiedzi lekarzy weterynarii w Programie Wczesnych Doświadczeń z przeciwciałem monoklonalnym łagodzącym ból w osteoarthritis u psów.
5. poprawa zauważona od rozpoczęcia terapii innowacyjnymi przeciwciałami monoklonalnymi. Dane własne Zoetis, wrzesień i październik 2021, próba 257 odpowiedzi opiekunów psów i kotów w Programie Wczesnych Doświadczeń z przeciwciałami monoklonalnymi łagodzącymi ból w osteoarthritis

Partnerzy

Partnerzy